Коли я не чаяла душі для старшого сина, той відповів мені таким способом, що у мене очі на лоб полізли. Ось я і вирішила – для другого нічого робити не буду, нехай росте сам по собі…

Коли я не чаяла душі для старшого сина, той відповів мені таким способом, що у мене очі на лоб полізли. Ось я і вирішила – для другого нічого робити не буду, нехай росте сам по собі…Я мама двох синів. Старший побував абсолютно на всіх гуртках, курсах. Весь світ об’їздив, але не для відпочинку, а для вивчення географії. Я стежила за його колом спілкування, щоб не було в ньому поrаних хлопців. За харчуванням, зовнішнім виглядом. Він отримав диплом і побудував прекрасну kар’єру. Я вважала себе кращою мамою. Однак при першій же можливості Антон забрав речі і пішов працювати автослюсарем. Завжди мріяв про це. Сказати, що я була в ш0ці — не сказати нічого. Щодня відвідувала nсихолога, щоб не зійти з розуму.

Через якийсь час заспокоїлася і повністю переоцінила ситуацію. Вирішила залишити дітей у спокої. Вони вже дорослі люди. Антон був неймовірно щасливий, на похмурому обличчі з’явилася посмішка. У нього було багато нових друзів. Він збирався піти в ар мію. Ми рідко телефонуємо і бачимося. Тепер я не знаю, що він їв, у що одягнений. Думаєте, що це ненормально? Ні, у нас зараз прекрасні відносини, я звільнилася від батьківських установок. Раніше у мене був цілий список його обов’язків. Я усвідомила, що це була не турбота, а приrнічення. Головне завдання батьків — убезпечити дитину і його майбутнє. А ми позбавляємо їх від прийняття рішень, не даємо реалізуватися.

Я не допущу подібного з моїм молодшим сином. Насолоджуюся життям разом з ним і радію дрібницям. Інші батьки поки що дивляться на це з осудом. Але я тепер за те, щоб дитина займалася тим, що приносить йому задоволення. Я дозволяю йому іноді проrулювати школу. Йти в кінотеатр, в спортзал, відмовитися від репетиторів. Він сам вивчає мови разом з його іноземними друзями. Це його життя — і він має право робити так, як бажає душа.Ніколи не порівнюйте дітей з кимось. Мої сини дуже люблять мене, а я їх. Тепер я дійсно найкраща мама. Хлопці кажуть, що щасливі на тисячу відсотків зі ста.