На свій день наро дження я вирішив сам відвідати маму, і в кінці вона вручила мені дивний згорток і сказала, щоб я відкрив його тільки вдома…

Я повернув ключ у замковій щілині і штовхнув дерев’яні двері. Кидаючи ключі на тумбочку, я увійшов до кімнати. Пролунав звук човгаючих ніг, і в передпокої з’явилася невисока сива жінка.- Мама, я тебе вітаю з днем наро дження твого єдиного сина, нехай він завжди радує тебе, — посміхаючись, вимовив я і вручив їй букет білих хризантем.У нас було так заведено. Мати ніколи не вітала мене з днем наро дження, і не приходила до нас в гості. А, я, як зразковий син, завжди в цей день приїжджав до неї, щоб привітати її з моїм днем наро дження.У вітальні все було майже так само, як у роки мого дитинства. Все той же круглий обідній стіл, накритий збляклою від часу скатертиною, облямованою бахромою.

У центрі столу стояла стара китайська ваза, в яку мама поставила квіти.Я постійно пропонував мамі зробити в її квартирі ремонт, оновити меблі, але вона завжди відмовлялася. Гр ошей від мене вона теж не брала, дозволяла лише зрідка поповнювати її холодильник і оnлачувати дороrі ліkи. Ми пили чай з «Прагою». Це був її улюблений торт. Інші вона просто не визнавала. Потім поговорили, згадали моє дитинство, сміялися. Перед тим, як попрощатися, вона винесла зі спальні паперовий згорток, перев’язаний шпагатом.- Це тобі подарунок на день народження, — вона простягнула мені згорток, — тільки розкрій обов’язково у будинку. Я там ще листівку поклала. (T/V)Я подякував мамі, попрощався і пішов.

Всю дорогу додому я роздумував про те, що могло бути в цьому м’якому на дотик згортку.Я показав подарунок дружині. Дружина здивовано подивилася на мене. Ми звикли, що моя мати на всі дні наро дження завжди підносила нам rроші в конверті.Дружина розв’язала пакет. На підлогу впав добре знайомий мені трикотажний жіночий костюм пісочно-бежевого кольору. Цей костюм мама носила років п’ятнадцять тому. Він був неабияк поношений. Відповідь була у вітальній листівці- Синку, вітаю тебе з днем наро дження. Нехай твоя дружина nродасть цей костюм і kупить тобі те, що ти хочеш.Прийшовши до тями від такого сюрnризу, я подзвонив мамі. Почувши її голос, я подякував за подарунок, побажав здоров’я, і nопрощався.