«Якщо хочеш поїсти, діставай з холодильника котлети і розігрівай їх!»- свекруха почула як невістка розмовляє зі старшим онуком і жа хнулася. Адже він ще дитина, а невістка всі справи валить на нього…

Моєму старшому онукові десять років. Невістка в деkретній відпустці з молодшим, однорічним! Син був у відрядженні, і я залишилася з ними на тиждень… Уявіть моє здивування, коли я дізналася, що невістка практично не готує для старшого! Вона стверджує, що він вже дорослий, так нехай звикає до самостійності!У нас з невісткою не найкращі стосунки. Я співчуваю старшому онукові. Мати ніколи не встає, щоб проводити його вранці в школу. Він прокидається, одягається, збирається і йде свого часу.

Молодший був незд оровий, у нього розв ивалися зуби, тому він поrано спав ночами, і невістка постійно вставала… Однак це не виправдання! Старший ще дитина, і він вимагає турботи!Йому майже одинадцять років, і він вже великий хлопчик! І немає нікого, хто міг би витерти соплі. Він повинен подбати про себе сам. Він дуже самостійна і відповідальна дитина. Може сам посмажити яєчню, зварити спагеті або пельмені.Але очевидно, що дитина не зробить це вранці, коли не може відкрити очі. Хлопчикові простіше відмовитися від їжі. Перед школою треба хоча б подати кухоль гарячого чаю з цукром!

Ірина не поспішає на кухню, коли дитина повертається зі школи.- Якщо хочеш поїсти, діставай з холодильника котлети і розігрівай їх!Ірина готує регулярно і годує сім’ю вечерею тільки після повернення чоловіка з роботи.Навіть в університеті я будила свою дитину і готувала йому сніданок! І він виріс хорошим, ніхто ніколи не скаржився на його несамостійність! Вони наро дили іграшку, а старший не потрібен? Чи так це, або нічого в цьому немає?Може це добре, виростить нормальна дитина, а бабуся не права? Яку сторону підтримуєте ви?